NANO SERVICE | Nano na auto | NanoPěna - ochranný čistič | Čištění výtahů | iNano.cz - odborný eshop | Hodinový soused
Byty sklepy, chodby... Domy chalupy, chatyProti plísni a pachům Veřejné restaurace, šatny... Auta autobusy, vlaky...
Okamžitý účinek, zdravotně nezávadné 30 dní ochrany prostoru a zdraví

Následky povodní po opadnutí

Povodně 2013 v mnoha zatopených oblastech rozsahem předčily povodně 2002. Následky povodní představují nejen prostý součet materiálních škod, které po opadnutí vody zahrne do svých výpočtů povodňová statistika. Nemalé škody velká voda působí i na psychice obyvatel zatopených oblastí. Mezi následky povodní po opadnutí velké vody je bohužel nutno započítat i zvýšený výskyt nemocí jako jsou salmonela, úplavice, hepatitida typu A, tyfus, dysenterie či leptospiróza.

Zdaleka ne všechny následky povodní jsou patrné ihned po opadnutí vody. Dům, který zdánlivě bez komplikací odolal povodni, může mít narušenou statiku. Příliš rychlé vysoušení vlhkých stěn budovy  může následně způsobit komplikace. Technické zařízení budov, jako je elektroinstalace, vzduchotechnika, topení nebo rozvod plynu a vody mohou být narušeny  mechanickými nečistotami i korozí.  Jedním z velmi nepříjemných následků povodní, které se projeví brzy  po opadnutí vody, je  masivní šíření plísní, způsobené vysokou vlhkostí stěn, podlah i dalších konstrukcí budovy.   Nejvyšší pozornost si bezpochyby zaslouží každý zdroj pitné i užitkové vody, který se nalézá v zatopené oblasti.

Především v případech, kdy se po povodni do vlhkého a znečištěného  domu spěšně vrací jeho obyvateré, mnohdy rodiny s  malými dětmi, je třeba hledat cesty, jak co nejrychleji  snížit na minimum kontakt s kontaminovanými povrchy a jak zabránit šíření spórů plísní po celém domě. Důsledně dodržovat hygienická opatření, která  snižují zdravotní rizika, je naprostou nezbytností. Zlikvidovat veškeré kontaminované  potraviny není takový problémem, jakým napříkad bývá donutit malé děti k bezvýhradně důslednému mytí rukou. Je proto třeba hledat i nové možnosti, jak ochránit dům a jeho obyvatele před nejhoršími možnými následky povodně, kterými by bezpochyby byla ztráta dobrého zdraví. Nejefektivnějším a nejrychlejšmí opatřením, které umožní ještě před započetím sanačních prací  radikálně snížit nebezpečí infekce i šíření plísní je prostorové rozptýlení komplexní nanopolymerové ochrany ve formě aerosolu do celého objemu budovy /viz.sekce Zdraví/.

MÁM ZÁJEM O ODSTRANĚNÍ ZATUCHLINY
Jméno
Email
Telefon
Kraj
Obec
Rozsah
Vzkaz

Pomáháme postiženým povodní 2013:

V povodní postižených budovách poskytujeme profesionální aplikaci účinného aerosolu se slevou 50% z obvyklé ceny.